Helena Neubertová a Petr Neubert - kreativní vizuální dílna


kontakt
K Černé skále 461, 267 18 Rovina
tel. +420 / 737 960 307
helena@prooko.cz


Scénografie

Trilogie projektu SMRŠŤ v Jihočeském divadle v Českých budějovicích (Mobil / Sergi Belbel, Uprchlíci / Sergi Pompermayer a Krátká spojení / Vladislavya Fekete), tři současné hry o lásce, touze uspět, o násilí a mediální manipulaci, na projektu jsem se podílela návrhy kostýmů.


 

Trochu strašidelná vánoční pohádka pro děti, mým úkolem bylo navrhnout kompletní výpravu. Hru Maruška a duch Vánoc napsal a zrežíroval Zdeněk Jecelín v Loutkohře Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.


 

Není Filip jako Filip, komedii Oskara Wilda, režíroval v Jihočeském divadle Martin Glaser. Navrhovat scénografii pro konverzační komedii se mi nejdřív zdálo trochu svazující a nakonec z toho byla hravá scéna, založená na otočném systému pozadí s motivy malovaných tapet.


 

Zahrada Jiřího Trnky byla mojí absolventskou inscenací na DAMU. V ostravském loutkovém divadle ji režírovala Petra Štefanová.


 

Hrát oběť, černou komedii ze současného Ruska, napsali Oleg a Vladimir Presňakovové a v Komorní scéně Aréna v Ostravě ji režíroval Martin Glaser. http://ksatv.zona24.cz/video/hrat-obet-oleg-a-vladimir-presnakovovi-4


 

Skici ke scénografickému řešení inscenace Ondina, režírované Luborem Šplíchalem v Divadle Nablízko.


 

Několik studijních kreseb kostýmů k divadelní hře Ptáci.